Search
Close this search box.

O mně

Ahoj, já jsem Hana

Zbožňuju kakao, miluju teplo, tropy a nejvíc si cením vlastní svobody. Živím se online, každou chvíli jsem na jiný straně zeměkule, a ráda to sdílím s ostatními.

Kdo jsem?​

Jsem cestovatelka, podnikatelka, digitální nomádka, kreativní duše, nadšenkyně do sportu, zdravé výživy, digitálního umění, nebo do čehokoliv dalšího, co mě zrovna nadchne.

Co mám ráda​?

Zbožňuju spoustu věcí. Myslím si, že svět je hrozně krásný místo a každý jeho jeden kout stojí za objevení.
 • Miluju kakao!
 • Zbožňuju cestování, adrenalin, poznávání nových lidí či objevování nových míst.
 • Ráda fotím, nebo jsem focená! A všechno to publikuju na instagram, takže pokud vás o mě, nebo třeba o práci online či o životě v zahraničí zajímá víc, určitě mě sledujte!
 • Mám ráda pohyb. Je to pro mě odpočinek.
 • Ráda i pracuju – světe div se. Baví mě tvořit a budovat, překonávat hranice a mířit na vrchol.
 • A je toho mnohem víc.

Čím se živím?

Spousta lidí se mě často ptá, čím se živím, jakto, že si můžu dovolit takhle cestovat a jak jsem se k tomu dostala. Tak já vám to teď povím – jsem podnikatelka, živím se online, čili k práci potřebuji pouze počítač. To mi umožňuje cestovat po světě do aleluja.

Dostala jsem se k tomu sama, svou pílí, cesta to nebyla jednoduchá, ale díky tomu teď jsem tam, kde jsem a nemohla bych být spokojenější a vděčnější.

Dříve jsem se živila grafikou, jako freelance designér – čili jsem pracovala na sebe a měla jsem klienty. Po čase mi to však nestačilo, jelikož jsem ambiciózní a podnikavá duše a tak jsem se začala věnovat různým online projektům, které mě časem začaly živit.

Proto často těm, kteří se mě ptají, jak se začít živit online, radím – začněte tím, co je vám blízké, například jako freelancer. A časem se z vás může stát mnohem více.

Jsem pyšná na to, kam jsem se dostala

Víte, cesta k životu, který teď vedu, nebyla jednoduchá. Nenarodila jsem se do bohatství, ani mě nikdo nevodil za ručičku. 

Musela jsem si to jak se říká „vydřít“ sama. Ale vlastně, když se na to dívám zpětně, tak jsem patřičně pyšná na to, že si za svůj úspěch můžu sama. Že mi bohatství a úspěch nespadly do klína. A o to víc si vážím toho, co mám.

Jaký vedu život?

Cestování zbožňuju a s každou novou destinací se dozvídám o něco málo víc.

Hodně cestuju

Jak už tedy víte, hoodně cestuju. A to tak, že v Česku momentálně v podstatě vůbec nejsem. Baví mě objevovat celej svět. Zrovna včera jsem projížděla mapy a dívala se, kolik destinací jsem ještě nenavštívila a kolik toho mám před sebou. Jednoduše se nemůžu dočkat.

Česko mám moc ráda, ale nestýská se mi

Není to tak, že bych Česko neměla ráda, to vůbec. Česko je skvělý. Jen je na světe prostě tolik dalších krásných míst, který stojí za to vidět a já je chci všechny navštívit, vidět na vlastní oči a taky třeba ukázat světu. Prostě jsem cestovatel i duší. A na začátku mé cesty jsem si říkala, jestli se mi bude stýskat. Well, ze začátku jo, ze začátku se mi trochu stýskalo. Ale po čase to odešlo a teď jsem tak hrozně spokojená a šťastná v podstatě kdekoliv, kam jedem.

Mám svojeho úžasnýho boyfrienda

Necestuju sama, cestujeme dva. Ten druhý se jmenuje Daniel, ale já mu říkám Daňo, Daňádo, Daňulíne, nebo třeba jen Ňuchto, Blochto, Kocourku a dalšíma cute přezdívkama. Jsme spolu už pěkných pár let a navštívili jsme spolu spoustu míst. Jsme si dost podobní, máme se moc rádi a jsem hrozně vděčná za to, jaký máme vztah. Takže pokud mě budete sledovat, ať už na IG, nebo Youtube, Daňádu tam dost často uvidíte.

Co ráda jím?

Víte, já jsem docela vybíravá. Daňo by vám mohl vyprávět. Vždycky, když jdeme do restaurace, tak si chudák číšník musí zapamatovat složitý a komplikovaný objednávky, který si prostě navymýšlím. Jsem přesně ten typ člověka, který si objedná kávu s mlékem, akorát bez kávy a bez mléka (rozumějte třeba výměnou za decaf a rostlinné mléko).

Ne, nejsem vegan

Možná by vás napadlo, že jsem vegan, protože často zmiňuju rostlinný mléka, veganské jídla a podobně. Tak to není, vegan nejsem (i když mi veganská kuchyně neskutečně chutná). Jen se vyhýbám mléku – čili nepiju ho, nahrazuju ho rostlinnými (který mi i mnohonásobně víc chutnají) a taky pochopitelně nejím sýry, jogurty, a tak dál. Dělám to ze zdravotních důvodů, protože jsem už dlouhodobě měla pocit že mléka přijímám až příliš a látky v mléku pro naše tělo prostě nejsou moc zdravý, stravitelný, atd.

Maso ale jím. Sice to není hlavní složka mého jídelníčku, ale rozhodně se mu nevyhýbám. A zbožňuju ryby – hlavně lososa, to je moje oblíbená mňamka.

Moje nejoblíbenější jídla jsou:

 • Salmon tartar, nebo sashimi (syrový salmon, třeba s avocadem a mangem, nebo sojovkou a wasabi)
 • Ramen – to je prostě moje. Mňam.
 • Hummus a baba ghanoush
 • Grilovaná zelenina (a celkově zelenina v jakýmkoliv podání)
 • Krevety.
 • Vajíčka (nejlíp poached eggs) s avokádem a zeleninou.
 • Další japonská, korejská, středomořská, či lebanonská kuchyně

Tak, teď už víte, čím mě krmit.

Píšu tento blop

Jejda, ne blop, ale blog. Píšu tenhle blog, kde se snažím předávat co nejvíce informací z cest pro všechny, kteří by se chtěli na stejná místa podívat.

Krom toho točím videa na Youtube, ale to jen občas, když se mi zrovna chce. Pokud chcete videí více, tak mi to napište a třeba to zrealizuju! Zatím je to spíš tak nějak v plenkách. Ale baví mě to a to je hlavní.

A v neposlední řadě jsem začala i podcast, ale upřímně, ten už teď taky moc nedělám. Každopádně epizody jsou stále k poslechnutí všude možně.

Moc si cením vás všech, kteří mě sledují

Tohle nesmím zapomenout zmínit. Já totiž tenhle blog sice píšu jako svoje cestopisy, abych měla krásný vzpomínky, ale taky ho píšu proto, abyste si ho mohli přečíst i vy. Jinak bych si ho psala do deníčku. A to samý instagram. Bez vás by to prostě nešlo. A tak jsem moc vděčná všem, kteří mě podporují, sledují a mají mě rádi. Já vás mám taky moc ráda a každá krásná zpráva mě od vás vždycky neskutečně potěší. Takže tímto vám moc děkuji.

To jsem se rozkecala..

..ale dost už o mě! Nebo ne? Pokud mě chcete poznat víc, nebo se přidat k mé cestovatelské cestě, mrkněte na můj instagram @hana.terberova. A jestli se se mnou chcete spojit, tak mi tam rovnou napište zprávu!