Search
Close this search box.
IMG_2275 (1)
IMG_2275 (1)

30 nejlepších travel blogerů, jež vás vtáhnou do cestování

Shrnutí: Travel blogerů a cestovatelských instagramů existuje velká spousta a já jsem si pro vás dnes připravila seznam 30ti skvělých cestovatelských blogů, které podle mě stojí za to sledovat. Pokud tedy hledáte travel inspiraci, jste na správném místě. 

Kdo jsem a co dělám? Cestuju po světě křížem krážem, navštěvuju zajímavý místa a pracuju z počítače, což mi tenhle lifestyle umožňuje. Sepisuju pro vás články z míst, který navštívím, točím youtube kanál a hlavně všechno zajímavý postuju na instagram. Tak se se mnou přidejte na cestu kolem světa. Více o mně →

 1. Hana Terberová – tento blog
 2. Teru Menclová
 3. Cestujzamenej
 4. Travelhacker
 5. Cestujeme spolu
 6. Zcesty.net – Anča a Petr
 7. Cestování s fotografem
 8. Dovolenkářka
 9. Eagles na cestách
 10. Lucka a Aleš ze Sellitandlive
 11. Ejnets
 12. Realcamplife
 13. Cestujeme bez cestovky
 14. Fijalka
 15. Pas a pusu
 16. Holka s bucket listem
 17. Czick on the Road
 18. Po vlastní ose
 19. Loudavým krokem
 20. Pohled za hranice
 21. Motivimi
 22. Katka cestuje
 23. Shemakesmetravel
 24. Crazysexyfuntraveler
 25. Za horami
 26. Luckycesta
 27. Weefsworld (Verča)
 28. Milujem cestovanie
 29. Stáňa podnikání z pláže
 30. Desperado

1) Hana Terberová – Já

Jako první bych vám chtěla představit právě svůj blog – pokud ho ještě neznáte. Jsem dlouholetá cestovatelska, podnikatelka a digitální nomádka, která objevuje celý svět a pracuje online – a přesně o tom je i tento blog.

Hrozně ráda ukazuji lidem svět a jsem vděčná za všechny moje věrný sledující, kteří se mnou cestujete třeba na instagramu a píšete mi krásný zprávy.

Zbožňuju Asii, ale objevuju všechny kontinenty. Poslední dobou mám hodně oblíbené Thajsko, Bali a Japonsko, ale láká mě i Nový Zéland, Kanada, Amerika, Korea a vlastně celý zbytek světa. Proto se určitě přidejte k mé cestě na ig, abyste všechny ty místa taky viděli a mohli třeba načerpat inspo pro vaše cesty. A pokud se se mnou chcete více seznámit, přečtěte si více o mně a o tom co dělám

2) Teru Menclová

Pokud vás zajímá Skandinávie a rádi koukáte na nádherné fotky přírody, pak tenhle blog nesmí chybět na vašem feedu. Teru má mimo jiné populární instagram, kde sdílí nádherné fotky z celého světa – zejména okolo Skandinávie. 

Jeji blog je plný průvodců destinací a tipy na ne tak profláklá místa – i proto, že taková místa jako fotografka sama vyhledává. 

Její blog najdete na adrese Terusguide.com, jeji fotografický web na Terumenclova.com a sledovat ji můžete na Instagramu.

3) Cestujzamenej

Cestovat se dá i levně, a přesně o tom píší Majka a Daniel na svém slovenském blogu Cestujzamenej. Tento pár navštívil už spoustu zemí a procestované má i Slovensko a Česko. Tento blog ocení všichni, kdo považují cestování kolem světa kvůli penězům za nedosažitelný sen. Nyní cestují i s malým dítětem, se kterým je cestování úplně jiné, než kdy dřív.

Majku i Daniela doporučuji sledovat i na Instagramu a facebooku.

4) Travelhacker

Travel blogerka Janka má krásně zpracovaný blog nesoucí název Travelhacker, na kterém čtenářům radí, jak cestovat levněji. Navštívila 82 zemí včetně těch největších rájů na zemi, a své návštěvy má dopodrobna popsané na blogu – nechybí ani praktické tipy ke každé zemi zvlášť. Na svém Instagramu sdílí momentky, ze kterých budete mít chuť si okamžitě koupit letenky a najdete ji i na Facebooku.

5) Cestujeme spolu

Blogeři z Cestujemespolu radí, jak na levné letenky, jak na cesty s karavanem, kam vyrazit na prodloužený víkend a další. Tím ale jejich obsah na blogu nekončí. Najdete zde i kategorii Slovensko, a díky užitečným tipům můžete klidně procestovat i tuto krásnou sousední zemi, a mnoho dalšího. Mrkněte se sami. Mimo jiné je najdete i na Instagramu, či Facebooku.

6) Zcesty.net – Anča a Petr

Anča a Petr jsou zkušení cestovatelé, kteří cestují už dlouhou řadu let. Blog Zcesty si založili teprve v roce 2020, ale brzy sklidil úspěch. Vyrazili poznávat třeba Nový Zéland, Austrálii, téměř dvacet států v Asii a velkou část Evropy. To, kde už byli, najdete v přehledném seznamu Zcestopedie, u kterého je k dispozici i přehledná mapa. Jejich nádherné fotografie můžete sledovat i na Instagramu a zápisky z cest najdete na Facebooku.

7) Cestování s fotografem

Tento blog je plný cestopisů dlouholetého fotografa Jana Kábrta, který zde píše o Itálii, Portugalsku, Španělsku, Dubaji či třeba Thajsku. Honza je dlouholetý a vášnivý cestovatel, ale stejně tak je fotograf, grafik a učitel na střední škole. Na blogu najdete spoustu nádherných fotek a tipů, ať už do zimy, či do léta.

K Honzovým cestám se můžete přidat pomocí instagramu, facebooku, nebo samozřejmě webového blogu.

8) Dovolenkářka

Cestovatelský magazín a blog Dovolenkářka patří Petře, která cestuje na vlastní pěst už od roku 2012. V té době ještě nebylo úplně běžné cestovat bez cestovní kanceláře, a tak Peťa nasbírala spoustu cenných zkušeností z první ruky. Ty teď pravidelně sdílí na svém blogu Dovolenkářka či Instagramu, nebo Facebooku.

9) Eagles na cestách

Tento blog píše manželský pár Markéta a Michal, kteří už mají i mrňouse cestovatele – malého Matyase. Jak tato šťastná rodinka sama tvrdí, milují cestování, rádi poznávají nové místa, země, chutě a lidi a prostě nesedí doma na zadku. Eagles si i postavili svou dodávku, se kterou poté cestovali. 

Na Blogu najdete spoustu článků a tipů jak z česka, tak z celého světa. Podívat se na Eagles můžete na jejich blogu, instagramu, či facebooku

10) Lucka a Aleš ze Sellitandlive

Jak už název jejich blogu, Sellitandlive, napovídá, tak tito dva prodali všechno, co měli, a vydali se za dobrodružstvím. Lucka a Aleš se stali cestovateli a to by se neobešlo bez pořádného cestovatelského blogu. Píší také průvodce, kterého si můžete zakoupit. Tvorba Lucky a Aleše ze Sellitandlive najdete i na Instagramu.

11) Ejnets

Tento blog píše Aneta Strohova, která procestovala jižní Ameriku a další kouty světa. Na blogu se tak dočtete spoustu zajímavých informací třeba Bolívie, Chile nebo Peru, můžete si přečíst o dobrovolničení v jižní Americe, no a nebo také třeba o životě v Portugalsku, kde Anet strávila také nějaký ten pátek.

K Ejnets se můžete přidat na instagramu, facebooku, či jejím blogu.

12) Realcamplife

Jak už název vypovídá, tahle zajímavá dvojice (Radka a Ivar) si zamilovala kempování a stanování. Žijí v severní Evropě, konkrétně v žijí v Norsku, Trondheimu, a pracují se zdravotně postiženými lidmi. Jejich blog je plný informací o Norsku, nebo třeba Islandu a jiných zajímavých míst. Hodně se točí okolo stanování, kempování, zimy a severní Evropy. 

Začít sledovat je můžete na facebooku, instagramu, či pomocí jejich blogu.

13) Cestujeme bez cestovky

Každý správný cestovatel si dokáže poradit s cestováním bez cestovky, a přesně to je případ Martiny a Miloše z blogu Cestujeme bez cestovky, kteří na vlastní pěst procestovali část Evropy, Asie, USA a nechybělo ani kousek Afriky. Teď už cestují ve čtyřech. Užitečné tipy a krásné fotky z cest sdílí také na svém Facebooku a Instagramu.

14) Fijalka

Fijalka, aka Bára Fialová je česká blogerka, která se živí marketingem. Můžete ji sledovat třeba na instagramu, nebo si přečíst její zajímavý blog. Navštívila spoustu míst v Evropě, Asii, Americe, nebo třeba i Nový Zéland. Kromě spousty cestopisů a článků ze světa si na tomhle blogu přečtete i o cestování po česku, nebo různé tipy a triky pro cestování.

15) Pas a pusu

Cestovatel Petr z blogu Pas a pusu se na svých cestách snaží co nejvíce sžít s obyvateli míst, kam cestuje. To nemusí být vždy pohodlné, ale právě to má Petr na svých cestách nejraději. Právě tento způsob Petrova cestování dělá jeho blog jedinečný, protože dává nahlédnout pod pokličku věcem, které na vlastní kůži zažije málokdo. Petra najdete i na Instagramu či Facebooku.

16) Holka s bucket listem

Tahle holka se jmenuje Lucka a její blog začal jako její veřejný Bucket list. Lucka se naučila anglicky, začala cestovat a plnit si sny. Na jejím blogu – Holka s bucket listem se dočtete hodně o její 151 dní dlouhé tůře PCT (Pacifická hřebenovka), kterou Lucka dokončila. Krom toho můžete Lucku sledovat na jejím instagramu, nebo facebooku.

17) Czick on the Road

Představuji vám tuhle skutečně inspirativní dvojku Terky a Primože. Tihle dva dali před lety výpověď, vše prodali a začali žít digitálně nomádský život. Na blogu můžete být svědky jejich cesty a nechat se inspirovat pro vaše vlastní cesty.

Na blogu se dozvíte ne jenom mnoho o cestování ze Slovinska, ale především cestopisy a tipy na cestování v mnoha státech Jižní ameriky např. Paraguay, Peru, Brazílie či Bolívie. 

Sledovat ji můžete také na facebooku.

18) Po vlastní ose

Pod identitou blogu Po vlastní ose se skrývá Tomáš, který cestuje a poté shrnuje své zážitky do článků, od kterých neodtrhnete oči. Procestoval Čínu vlakem, nějakou dobu bydlel ve slumu a zbytek už si určitě budete chtít přečíst sami. Petr na blogu sdílí také užitečné tipy ohledně cestování, například jak se výhodně ubytovat, koupit levné letenky nebo ušetřit při pronájmu auta. Na svém Instagramu sdílí momentky, které na blogu nenajdete, takže jej vřele doporučuji sledovat. Dále ho můžete sledovat na Facebooku, nebo samozřejmě blogu Po vlastní ose.

19) Loudavým krokem 

Manželé Lukáš a Lucka vás v tomto blogu vezmou s sebou na cesty a to jak po Česku, tak i do zahraničí. Jak se u nich můžete dočíst, mají pejska Karla, milují hory, jižní Čechy a navštívili již desítky zemí světa. Oba se živí online a jsou to tak digitální nomádi, kteří pracují na cestách.

Lucku a Lukáše můžete sledovat buďto pomocí jejich blogu, nebo třeba instagramu, či na facebookové stránce.

20) Pohled za hranice

Cestování dodávkou, kombinace práce a cestování nebo dokonce cestování při těhotenství a následně i s dětmi? Tohle a mnohem více se dočtete na na unikátním blogu Martiny – Pohled za hranice. Přečtěte si úžasné příběhy z cest v dodávce po Francii, Chorvatsku, Norska nebo třeba Maroka. Mrknětě také na její instagram a facebook.

21) Motivimi

Lucka se živí digitálním marketingem samozřejmě miluje cestování. Její láska ke své práci a k cestování se zkombinovala a tak vznikl blog Motivimi. Lucka píše o cestování v Austrálii, Kanadě, USA a dalších. Její cestu sledujte také na facebooku.

22) Katka cestuje

Katka cestuje je blogerka, která není sama. Svou cestu sdílí s přítelem Tomášem a dvěma dětmi – s Beátou a Agátou. Tato aktivní rodinka doma neposedí, a pokud i vy byste chtěli cestovat s dětmi, pak si sledování této travel rodiny nenechte ujít. Blog nyní není aktivní, ale i tak tam najdete spoustu užitečných článků. Katku můžete také najít na facebooku.

23) Shemakesmetravel

Blogeři Veronika a Karol jsou perfektní dvojka. Ona ráda cestuje, on cestování nenávidí. Procestovali část Evropy, Asie a taky Karibik. Karol si píše vlastní kategorii jménem Denník hatera, kde píše o cestování tak, jak jej vnímá on. Na blogu She makes me travel občas narazíte i na články o dětech a udržitelné módě. Jejich blog najdete na doméně Shemakesmetravel.com

24) Crazysexyfuntraveler

Alex bloguje už od roku 2010. Za svůj život už stihla vycestovat do více jak šedesáti zemí a stihla tak prozkoumat velkou část světa. Její blog CrazySexyFunTraveler je psaný převážně v angličtině, ale stojí za to. Sama si říká “profesionální cestovatel” a není divu – od Alex se začínající cestovatel může mnohé dozvědět. Velice aktivní je i na Instagramu a na Facebooku.

25) Za horami

Cestovatel Jakub Venglář má nejraději kempování a trekování, takže tuto cestu mohou sledovat všichni, kdo by chtěli cestování zkusit tímto směrem. Kuba poradí, jaké jídlo, oblečení a další věci si vzít s sebou a také varuje, na co si při cestě dávat pozor. Jakub Venglář rád vyrazí do Číny i na Slovensko, má za sebou spousty zajímavých cest a moc rád se dělí o své zážitky se všemi fanoušky.

Jeho blog najdete na adrese Zahorami.cz, sledovat ho ale doporučuji i na facebooku a instagramu.

26) Luckycesta

Lucka cestuje už od roku 2004, což je skutečně dlouhá doba. V roce 2012 si založila blog LuckyCesta a začala své zážitky sdílet se světem. Cestovala po jižní Americe v tuktuku a tento zajímavý způsob cestování ji dostal do pořadu Všechnopárty a do DVTV.  Lucku můžete sledovat i na Facebooku, či Instagramu.

27) Weefsworld (Verča)

Weef nebo také Verča je rozhodně ikona v cestovatelské komunitě. Její youtube kanál sleduje více než 40 tisíc odběratelů. Weef je blogerka, youtuberka a influencerka, která pracuje online a u toho objevuje svět. Propaguje minimalismus, zero-waste a především chuť cestovat.

V posledních letech se začala zabývat i tématem ženskosti a obecně rozhovorů se zajímavými osobnostmi. Kromě blogu, ji můžete sledovat také na Instagramu a facebooku

28) Milujem cestovanie

Další ze slovenských blogů je Milujem cestovanie. Tento blog založila skupinka cestovatelů, kteří chtějí inspirovat další lidi ke zrealizování svých vysněných cest. Dozvíte se, co kde vidět, co dobrého ochutnat a co si rozhodně nenechat ujít. Najdete je i na Instagramu.

29) Stáňa podnikání z pláže

Stáňa létá po světě i spolu s partnerem a se svými dětmi, a u toho podniká. Má blog Podnikání z pláže, kde vše prezentuje. Její podnikání spočívá také ve školení lidí, kteří chtějí s podnikáním také začít, ale třeba neví jak. Kromě knihy Stáňa nabízí kurzy, díky kterým se může lidem jejich podnikatelský sen stát realitou. Inspirativní fotografie najdete také na jejím Facebooku a Instagramu.

30) Desperado

Desperado je vlastně cestovatelský magazín, který slouží jako inspirace pro všechny nadšené cestovatele. Na webu je nespočet článků z různých zemí, které jsou doprovázeny dechberoucími fotografiemi. Autoři jsou také cestovatelé, ale neuvádějí svá jména. Mají i Facebook a Instagram.

Na závěr

Na závěr bych ráda chtěla říct, že existuje velká spousta travel blogů a tohle je pouze 30 z těch, které znám. Pokud víte o nějakém, který zde určitě nesmí chybět, pak mi to napište a ráda ho sem přidám! 

Každý travel blog je jiný a vezme vás na jiná dobrodružství – protože zážitky nasbírané na cestách jsou podle mě prostě unikátní – a to je na nich krásné. Proto doporučuji sledovat tyto travel blogy nejlépe všechny.

Kdo je autorem?

Tak to budu já, Hana. Jsem vášnivá cestovatelka, online podnikatelka a mnoho dalšího. Oblíbila jsem si už hodně koutů světa, nejvíce třeba Thajsko, Japonsko, nebo Singapur, Madeiru, Bali, či spoustu dalších míst. 

Zemí jsem navštívila už hodně, ovšem zdaleka nekončím. A tak pokud chcete, můžete se ke mě přidat sledováním na instagramu.

Kam dál?