Search
Close this search box.
IMG_2682 (1)
IMG_2682 (1)

22 tipů, jak vydělat peníze na internetu (osobní zkušenost)

Shrnutí: V dnešní době je práce online či vydělávání peněz na internetu docela trend. A to hlavně proto, že je to příjemnější, než chodit do kanclu. Můžete pracovat z pohodlí domova, nebo pokud se vám to rozjede, tak vlastně nemusíte pracovat vůbec – a to je docela splněnej sen.

Další obrovský benefit, který mě osobně hrozně sedí je možnost cestování a místní nezávislosti – můžete být kdekoliv jen chcete (pro mě to většinou znamená někde v tropech, třeba v Thajsku).

Jednoduše bych řekla, že vydělávat peníze na internetu je úplně úžasný. 

Druhá otázka však zní, je to jednoduchý? No, ráda bych vám řekla, že jo, ale spíše vám řeknu, že nic není zadarmo – kdyby to šlo lusknutím prstu, tak to dělá každý. Není to však nereálné a tak sice očekávejte, že budete muset trochu přemýšlet, vymýšlet a občas možná narazíte na nějakou tu překážku, ale časem se tam dostanete. A jakmile se začnete živit online, uvidíte, že i ta cesta stojí za to. 

Ještě bych ráda řekla, že vydělávat na internetu může kdokoliv – student, máma na mateřský, nebo klidně senior. A já mám pro vás dnes 22 tipů, jak se dá na internetu živit.

Kdo jsem a co dělám? Cestuju po světě křížem krážem, navštěvuju zajímavý místa a pracuju z počítače, což mi tenhle lifestyle umožňuje. Sepisuju pro vás články z míst, který navštívím, točím youtube kanál a hlavně všechno zajímavý postuju na instagram. Tak se se mnou přidejte na cestu kolem světa. Více o mně →

 1. Staňte se Freelancerem
 2. Dělejte marketing
 3. Začněte programovat
 4. Založte online firmu
 5. Začněte psát blog a vydělávejte na reklamách
 6. Začněte točit youtube videa
 7. Staňte se online koučem
 8. Začněte se živit grafikou
 9. Staňte se copywriterem
 10. Dělejte affiliate
 11. Začněte online investovat
 12. Staňte se virtuálním asistentem
 13. Začněte dělat dropshipping
 14. Zkuste hrát poker
 15. Vyplňujte online dotazníky
 16. Nabídněte své fotky fotobankám
 17. Učte online
 18. Staňte se influencerem
 19. Zkuste UpWork, FIverr, nebo Na Volné Noze
 20. Překládejte
 21. Vytvořte online kurz
 22. Tvořte weby

22 tipů, jak vydělávat na internetu:

1) Staňte se Freelancerem

Freelance, neboli práce na volné noze je podle mě jeden z nejlepších způsobů, jak začít vydělávat peníze na internetu. Je to totiž velice široký pojem a jako freelancer můžete dělat v podstatě cokoliv. V principu to funguje tak, že si najdete klienty, pro které budete pracovat online. Může jít o cokoliv od psaní článků a copywriting, programování, tvorby webů, marketingu, přes grafický design, UI/UX, virtuální asistenci, až po specifické věci jako konzulting, nebo třeba účetnictví. V podstatě vše, co jde dělat z počítače, můžete dělat jako freelancer. A navíc – nemusíte se omezovat pouze na česko, můžete si najít klidně mezinárodní klienty, kteří vám budou třeba ochotní platit i mnohem více peněz.

2) Dělejte marketing

Tak, když už jsem začala freelancem, tak vám povím hned jednu ze skvělých freelance možností – marketing. Marketing totiž vládne světu. V dnešní době téměř každý potřebuje reklamy, branding a image. Ať už se bude jednat o správu reklam na sociální sítě, tvorba brandingu, nebo cokoliv dalšího, dobrý marketér je schopný si vydělat moc hezké peníze.

3) Začněte programovat

Programování je něco, co je s prací online spojované snad jako nic jiného. Jde o skvělou dovednost, díky které si můžete vydělat spousty peněz na internetu. A to buďto tak, že začnete pracovat pro klienty, nebo můžete třeba vytvořit vlastní software a ten poté prodat. Jednoduše bych ale řekla, že v programování a developingu je hoodně peněz a pokud vás to láká, pak to stojí za to.

4) Založte online firmu

Víte, možná vás to nikdy nenapadlo, ale firmu může vlastnit každý. A dokonce je možné mít firmu i online. Můžete například založit eshop a prodávat zboží. Můžete prodávat reklamy, dělat affiliate, nebo cokoliv dalšího.

5) Začněte psát blog a vydělávejte na reklamách

Tohle je výhra pro všechny, které baví psát. Založte si blog, což je velice jednoduché (návod jak vytvořit web) a začněte psát o čemkoliv, co vás baví nebo zajímá. Jakmile nasbíráte nějakou návštěvnost, můžete na blog nasadit reklamy a mít z nich tak pasivní příjem.

6) Začněte točit youtube videa

Na youtube je stále hodně prostoru. Začněte tvořit videa na téma, které je vám blízké, může jít o fun content, cestování, nebo třeba návodové videa. Jednoduše začněte tvořit a poté vydělávejte buďto přímo z youtube reklam, nebo skrze různé placené spolupráce.

7) Staňte se online koučem

Online koučing je čím dál tím populárnější. Víte, koučing, to v podstatě znamená, že si najdete nějaké lidi, kteří pro vám budou platit například za konzultace, nebo poradenství. Můžete se tak stát koučem ve fitness, zdravém životním stylu, jídelníčku, nebo třeba takovým „online psychologem“ – kdy si lidi vyslechnete a budete taková jejich vrba. Každopádně to můžete vzít do jakýchkoliv specifických témat, já vím třeba o lidech, co dělají laktační poradkyně, nebo konzultace ohledně endometriózy, hormonální nerovnováhy a podobně. Tím chci říct, že to může být klidně opravdu specifické – pokud jsou tu lidi, kterým můžete pomoct svými znalostmi, pak je to podle mě skvělý způsob vydělávání na internetu. Tohle se dobře dělá třeba na sociálních sítích, ale doporučuju si pro tento účel i vytvořit web, abyste působili profesionálněji.

8) Začněte se živit grafikou

Grafika je strašně široký pojem a živí se tisíce, ne-li miliony lidí na světě. Grafika se dá dělat komplet online. Můžete si najít klienty, nebo se nechat zaměstnat v agentuře, případně i grafickou agenturu založit sami. Ve fantazii se meze nekladou a to v designu platí obzvlášť. Pokud jste tedy kreativec a chcete začít vydělávat na internetu, mrkněte se na grafiku. Můžete třeba začít tvořit loga, branding, nebo třeba webdesign, UI/UX, nebo se můžete vydat jiným směrem a upravovat fotky, dělat photoshop a retuš, nebo ještě něco úplně jiného a tvořit třeba ilustrace či dokonce animace. Jednoduše – grafika je obrovské téma a je v ní hodně peněz. Já sama jsem se grafikou nějakou dobu jako freelancer živila a proto bych ji doporučila všem, kteří o to mají zájem.

9) Staňte se copywriterem

Psané slovo je všude kolem nás. A ať už začnete pro někoho psát články, nebo si najdete klienty, kterým budete otextovávat web, nebo zažnete někomu spravovat instagram a budete vymýšlet popisky, či pokud budete tvořit poutavé a chytlavé marketingové a reklamní texty, může vám to vydělat dost peněz. Copywriting a psaní je totiž něco, čím se dá opravdu hezky živit. A pokud nechcete hledat klienty, kteří vám zaplatí, tak začněte psát svůj blog (jak jsem už zmiňovala) a vydělávejte třeba na reklamách.

10) Dělejte affiliate

Affiliate je skvělý způsob jak začít vydělávat online, protože jde o následující princip: propagujete nějakou firmu nebo produkt a pokud firmě přivedete nějaký prodej, dostanete provizi. Můžete takhle někoho propagovat třeba na sociálních sítích, na blogu, nebo třeba skrze youtube videa.

11) Začněte online investovat

V investování je hodně peněz. A dá se jich tak hodně vydělat, o tom žádná. Ať už zainvestujete do kryptoměn, akcií, dluhopisů, nebo čehokoliv dalšího, může se vám to moc hezky vyplatit. Myslete však na to, že se při investování peníze mohou i ztratit. Proto investujte vždy s rozumem a nejlépe si o dané sféře vždy něco pozjišťujte. V investování je i hodně podvodů, proto nevěřte někomu, kdo vám řekne „mám skvělej způsob jak hrozně rychle zbohatnout – hoď všechny své peníze sem a brzo budeš v balíku“ – tohle často končí špatně. Raději si vždy sami udělejte pořádnou rešerš toho, kam ty své peníze dáváte – nechcete o ně přece přijít.

12) Staňte se virtuálním asistentem

Virtuální asistent je asistent, sekretář/ka, nebo prostě pomocník, akorát to dělá online. Pokud se jím chcete stát, pak budete mít pravděpodobně jednoho (nebo více) klienta, kterému budete spravovat diář, pomáhat s úkoly a starat se o vše, co je potřeba. Virtuální asistent je taková nějaká pravá ruka podnikatele.

13) Začněte dělat dropshipping

Dropshipping v podstatě funguje tak, že překupujete zboží, které následně prodáváte. Takže třeba v číně objevíte levné sluchátka, vytvoříte jim branding, český eshop a následně je budete prodávat s vyšší marží. Nákupní cena musí vždy přesáhnout tu prodejní. Vy tak budete neustále v plusu. Pokud si s dodavatelem nasmlouváte, že bude produkty posílat rovnou koncovým zákazníkům, pak to je úplně hands off. Divili byste se, kde všude se dropshipping skrývá a jak moc se s ním dá vymyslet. 

14) Zkuste hrát poker

Hraní pokeru online je další způsob, jakým se dá vydělávat přes internet. Existuje spousta online kasín, kam se můžete připojit a vydělávat. Pozor ale! Poker je hazard a můžete tak peníze snadno vyhrát, ale taky prohrát.

15) Vyplňujte online dotazníky

Tohle je způsob, jak si vydělat opravdu jen pár kaček (tím chci říct – nečekejte velké peníze). Můžete se přihlásit do spousty seznamů různých agentur a ty vám poté budou zasílat dotazníky. Za jeden dotazník dostanete vždy pár desítek korun a je to fajn způsob, jak si přivydělat třeba při studiu, nebo důchodu.

16) Nabídněte své fotky fotobankám

Pokud rádi fotíte a máte spoustu fotek, můžete si vytvořit účet přispěvatele na fotobankách a nahrát tam své obrázky. A vždy, když si někdo vás obrázek koupí, dostanete nějaké peníze. Tohle se dá hezky vyškálovat.

17) Učte online

Pokud máte jakýkoliv skill, nějakou dovednost, znáte nějaký jazyk, nebo excelujete v nějakém školním předmětu, můžete začít učit online. Je to skvělý přivýdělek i třeba při studiu.

18) Staňte se influencerem

Tohle je trend doby – pokud se stanete influencerem, objeví se vám spousta možností, jak vydělávat na internetu, ať už půjde o soukromé placené spolupráce, nebo třeba vydělávání z reklam.

19) Zkuste UpWork, Fiverr, nebo Na Volné Noze

Existuje spousta míst, kde můžete nabídnout své znalosti, dovednosti, či vědomosti online. Zkuste portály jako UpWork, nebo Fiverr pro hledání klientů v zahraničí, nebo český portál Na Volné Noze pro hledání českých klientů.

20) Překládejte

Další způsob, jak vydělávat online a přes internet je překládat. Najděte si klienty, kteří potřebují třeba překládat texty do cizího jazyka, kterému rozumíte.

21) Vytvořte online kurz

Vytvoření kvalitního online kurzu na téma, které vás baví a zajímá je podle mě skvělý způsob, jak získat pasivní příjem. Kurz může být v podstatě na cokoliv, čemu rozumíte, jen mějte na paměti, že musí mít nějakou cílovou skupinu, která si ho bude chtít koupit.

22) Tvořte weby

V dnešní době každý potřebuje web. Můžete začít tvořit weby pro klienty, třeba na WordPressu, nebo i custom weby (pokud to umíte). Nebo pokud ne pro klienty, tak můžete tvořit weby pro sebe a vydělávat třeba pomocí reklam či placených spoluprací.

Na Závěr

Existuje spousta dalších způsobů, jak se dá živit online. Můžete mrknout třeba na můj článek 51 tipů na nejlepší práce z domova

Kdybych to ale měla shrnout, pak existuje několik způsobů, jak začít vydělávat na internetu:

 1. máte firmu a vyděláváte na reklamách, prodejem produktů, kurzů a čehokoliv dalšího, 
 2. jste freelancer, máte klienty a ti vám platí za vykonanou práci, 
 3. investujete online, nebo třeba hrajete poker, 

A samozřejmě mnoho dalších možností. Tohle jsou ale podle mě ty hlavní.

Co bych vám ale chtěla sdělit nejvíc je, že každý začátek je těžký. Nic však není nereálné a pokud máte opravdu zájem vydělávat peníze z počítače, pak u toho vydržte a dříve nebo později se vám to podaří.

Kdo je autorem?

Tak to budu já, Hana. Jsem vášnivá cestovatelka, online podnikatelka a mnoho dalšího. Oblíbila jsem si už hodně koutů světa, nejvíce třeba Thajsko, Japonsko, nebo Singapur, Madeiru, Bali, či spoustu dalších míst. 

Zemí jsem navštívila už hodně, ovšem zdaleka nekončím. A tak pokud chcete, můžete se ke mě přidat sledováním na instagramu.

Kam dál?