Search
Close this search box.
obloha 2 (14)
obloha 2 (14)

15 důvodů, proč navštívit Bali – dovolená na Bali, Indonésie

Bali je jedna z nejoblíbenějších destinací na Dovolenou v Asii. Proč tomu tak je? Jaké krásy Bali skrývá a proč stojí za to se sem podívat?

Bali nabízí hromady a hromady netradičních výhledů, nádherných míst a skrytých pláží. Je zde nedotčená nádherná příroda, spoustu porostu i života a úplně jiná mentalita, která stojí za objevení. A krom toho to tady i žije, takže máte možnost poznat spoustu zajímavých lidí, zapařit si v klubu na pláži, nebo objevovat hipsterské podniky. Zkrátka se tomuto ostrovu přezdívá „Islands of Gods“, nebo „Ráj na zemi“ a má to důvod.

Kdo jsem a co dělám? Cestuju po světě křížem krážem, navštěvuju zajímavý místa a pracuju z počítače, což mi tenhle lifestyle umožňuje. Sepisuju pro vás články z míst, který navštívím, točím youtube kanál a hlavně všechno zajímavý postuju na instagram. Tak se se mnou přidejte na cestu kolem světa. Více o mně →

1. Na Bali je nádherná příroda
2. Je zde pořád teplo a krásně
3. Bali je levnější než ČR
4. Máte každodenní přístup na pláž
5. Navštívíte spoustu netradičních míst
6. Je zde spousta nádherných ubytování
7. Vyzkoušíte život na ostrově
8. Objevíte spoustu hipster kaváren
9. Najdete zde snad všechny kuchyně světa
10. Zajezdíte si na skůtru (na lévé straně)
11. Poznáte komplet jinou mentalitu
12. Potkáte spoustu zajímavých lidí
13. Vyzkoušíte nové aktivity
14. Potkáte volně pobíhající opičky
15. Navštívíte dechberoucí / romantické podniky

1. Na Bali je nádherná příroda

Bali doslova přetéká nádhernými místy, dechberoucími výhledy, skrytými místečkami a mnohými dalšími klenoty. Najdete zde spousty a spousty pláží, skal, tropických lesů, vodopádů, jezer, říček, zahrad a mnoho dalšího. Kromě toho tady žije spousta zvířátek, od psů, koček, přes opice, gekony, ještěrky, motýly a spousta dalších tvorečků. Jednoduše – příroda je zde tak nějak nedotčená.

2. Je zde pořád teplo a krásně

Bali je tak nějak u rovníku a proto je tady celý rok vedro a krásně, proto když si sem zajedete třeba v zimě, když je v česku chladno a dny jsou tam krátké, určitě uděláte dobře. Na Bali je den a noc stejně dlouhý po celý rok. Jediná zmínka o špatném počasí – střídá se zde “období dešťů” a “období sucha”. Deštivo je zde zhruba od září do února a sucho naopak cca březen až srpen. Ale i v období dešťů je tu spousta slunečných dnů a teplo je tu pořád!

3. Bali je levnější než ČR

Indonésie je o dost levnější zemí, než Česká Republika. Proto, když si sem zajedete, budete si za stejné peníze moct dovolit více, než u nás. Je tedy pravda, že Bali má vyšší standart než ostatní ostrovy, jelikož je hodně turistické, takže tady najdete i restaurace a podniky, které se cenově podobají spíše Praze, ale i tak je tu na spoustě míst levno a když chcete žít low cost, máte tu možnost. A spousta rozmazlovacích aktivit, jako třeba masáže, jsou tu výýrazně levnější. 

4. Máte každodenní přístup na pláž

Bali je ostrov, takže je logicky celý obklopený oceánem. A to se rovná nesčetnému množství různorodých pláží. Pláží je tu opravdu hoodně a každá je jiná. Na jihu jsou pláže krásně zlatavo tyrkysové se spoustou útesů a skal. Ve středu se písek zbarvuje do tmavší barvy a když pojedete severně, narazíte na pláže s úplně černým vulkanickým pískem! 

A každovečerní chození na pláž na západ slunce – není to něco, co prostě chcete zažít?

5. Navštívíte spoustu netradičních míst

Bali je plné pro čechy netradičních míst. Například jsou zde desítky vodopádů, které můžete navštívit a objevovat. Jsou zde nádherné pláže, zapadlé podniky, džungle, podvodní život, Balijské chrámy, kávové plantáže, sopky a mnoho dalšího. Krom toho jsou zde i jiné malinké ostrovy poblíž Bali jako Nusa Penida, které je svou přírodou a krásou ještě na vyšším levelu!

6. Je zde spousta nádherných ubytování

Na Bali to fičí ubytovacími zařízenimi všeho druhu. Najdete zde obyčejné levné jednopokojové ubytka, ve kterých můžete bydlet za pár šupů, nebo i luxusní a nádherné vily s bazény, zahradami a mnoho dalšího. A spousta z nich má přijatelné ceny! Nejlepší je, že když se vám nelíbí jedna vila, můžete skočit po jiné. Je jich tady opravdu spousta.

7. Vyzkoušíte život na ostrově

Zajímalo vás to někdy? Jaké je to žít na ostrově? No, Bali je ostrov, takže si to zde můžete vyzkoušet. Bali je o dost menší než Česko, já bych tipla, že Bali je menší než 1/10 ČR. Schválně jsem to pogooglila a ČR má cca 80 000 km² a Bali pouze 6 000 km². Takže si asi dokážete představit, jak malinký ostrov to je. Na skútru ho projedete za 2 hodinky ze severu na jih.

8. Objevíte spoustu hipster kaváren

Na Bali je opravdu ale nesčetné množství podniků. Fakt bych nespočítala, kolik kavárniček, restaurací a barů tady najdete. A všechny jsou tak nádherný, levný, různorodý! Je to fakt strašně krásný. Můžete si každý den vybírat jiný podnik jen podle vaší nálady. 

Kromě hipszter kaváren tady najdete i takzvané warungy, což jsou lokální restaurace s lokálním jídlem, kde se velmi dobře najíte třeba za 20 Kč. 

9. Najdete zde snad všechny kuchyně světa

Na Bali mají národní kuchyni, která se skládá hlavně z rýže. Nejklasičtější jídlo je zde Nasi Goreng, nebo Mie Goreng, což je smažená rýže s kuřecím masem, nebo smažené nudle s kuřecím masem, dále tu mají Cap Cay s rýží, což je taková zeleninová polévka a další jídla na podobný způsob.

Kromě Indonéské kuchyně zde ale naleznete i všechny možné jiné kuchyně a specializované restaurace, které vás jen mohou napadnout – od Italských, přes Mexické, Čínské, Japonské, Americké, Řecké a mnoho dalšího. Jednoduše tady najdete snad každé jídlo, které byste mohli chtít. Jen Českou kuchyni jsem tu zatím nezahlédla.

10. Zajezdíte si na skútru (na lévé straně)

Na Bali se všude jezdí na skútru, nebo na motorce. Auta jsou tu tak nějak v menšině. Jezdí tady, ale není to tady pro ně moc přátelské. Raději na skútru. Půjčovny skůtrů jsou tady na každém kroku a vypůjčení na měsíc vyjde na něco mezi 1 – 2 tisíci. A jezdí se tu na levo, na to je třeba si zvyknout. Ale ty projížďky jsou tak krásný. Projedete se asijskými vesničkami, tropickými džunglemi i podél nekončících pláží. 

11. Poznáte komplet jinou mentalitu

Indonéská mentalita je prostě komplet jiná než ta české / evropská. Jsou tady takoví strašně hodní a vřelí, se vším vám pomůžou a nenechají vás ve štychu. Opravdu, pokud máte problém třeba na silnici, ve většině případů u vás někdo zastaví a zeptá se vás, zda nepotřebujete pomoc. Na druhou stranu má Indonéská mentalita někdy i “horší stránky”, protože oni jak se vám snaží neustále vyhovět, tak vám všechno odkývou jen aby vám řekli to, co chcete slyšet. Takže když se jich na něco zeptáte a onu třeba neznají odpověď, tak vám neřeknou, že neví, ale místo toho si něco vymyslí, jen aby vás uspokojili, což je podle mě horší, než kdyby vám řekli, že odpověď neznají. A všechno tohle a mnohem víc zjistíte a poznáte, když na Bali dorazíte. 

12. Potkáte spoustu zajímavých lidí

Na Bali se sjíždí zajímavé osůbky z celého světa. Je zde spousta digitálních nomádů, kteří zde přebývají dlouhodobě a to jsou často moc zajímaví lidé. Krom toho jsou ti samozřejmě i lokálové, kteří jsou strašně vřelí a zajímaví a mnoho dalších. A přijde mi, že je zde tak nějak obecně mnohem přátelštější vibe. Když se na někoho usmějete v kavárně a pak se s ním začnete bavit, je to tady normální. V česku když se na někoho usmějete v kavárně, tak se na patě otočí a uteče od vás pryč. 

13. Vyzkoušíte nové aktivity

Na Bali je hromada a hromada aktivit, které můžete vyzkoušet. Musím zmínit jógu, protože Bali a jóga je v podstatě synonymum. Jóga je tu všude a na každém kroku. Kromě jógy je tu však spousta posiloven a cvičícich aktivit, poté spousta zábavních aktivit jako bazény, aquaparky, výlety, šnorchlování, potápění, surfování, kiteboarding, a mnoho dalšího.

14. Potkáte volně pobíhající opičky

Na Bali žijí opice volně. A můžete je potkat na spoustě místech. V těch nejturističtějších oblastech tady ne, ale když vyjedete do středu Bali, do Ubudu, tak je potkáte normálně kolem cest. Nebo když si třeba zajdete na výšlap na sopku Mt. Batur, tak je potkáte po cestě. A je zde i známý Monkey Forest, kde se můžete přijít opičkami pokochat.

15. Navštívíte dechberoucí / romantické podniky

Kromě všeho, co jsem už vyjmenovala je na Bali nesčetné množství nádherných beach klubů, romantických restaurací a podniků ideálních pro krásné rande. Také je zde spousta krásných hotelů a ubytování pro líbánky a mnoho dalších romanťáren!

Kdo je autorem?

Tak to budu já, Hana. Jsem vášnivá cestovatelka, online podnikatelka a mnoho dalšího. Oblíbila jsem si už hodně koutů světa, nejvíce třeba Thajsko, Japonsko, nebo Singapur, Madeiru, Bali, či spoustu dalších míst. 

Zemí jsem navštívila už hodně, ovšem zdaleka nekončím. A tak pokud chcete, můžete se ke mě přidat sledováním na instagramu.

Kam dál?