Search
Close this search box.
obloha 2 (2)
obloha 2 (2)

13 tipů, co musíte vidět na Mallorce

Shrnutí: Mallorca patří k Baleárským ostrovům a je to místo, kde neustále svítí sluníčko. Ale opravdu, byli jsme tam měsíc v kuse a zapršelo pouze jednou a to velmi zlehka a během půl hodiny se zase vyčasilo. V 90% času byla obloha po celou dobu naprosto bez mráčku a když už se nějaké ty mráčky objevily, tak to většinou bylo zrána, předtím, než se sluníčko pořádně probralo. 

Jednoduše se už vůbec nedivím, že je Mallorca tak oblíbenou dovolenkovou destinací, protože tam máte téměř zaručeno, že budete mít po celou dobu dovči krásné počasí – a to většina lidí předpokládám ocení.

Teď ale k těm krásným místům: Mallorca má opravdu nesčetné množství nádherných míst, které stojí za to navštívit. Proto jsem si pro vás dnes připravila třináct z nich a o každém vám něco povím. 

Můžete si všimnou i videa, ve kterém najdete víceméně úplně to samé co v článku, akorát s komentářem, fotkami a videji přímo z daných míst, proto pro vizuální představu video určitě nezapomeňte zkouknout.

Kdo jsem a co dělám? Cestuju po světě křížem krážem, navštěvuju zajímavý místa a pracuju z počítače, což mi tenhle lifestyle umožňuje. Sepisuju pro vás články z míst, který navštívím, točím youtube kanál a hlavně všechno zajímavý postuju na instagram. Tak se se mnou přidejte na cestu kolem světa. Více o mně →

1. Pláže

Mallorca má nádherné dechberoucí pláže zalité sluncem a světle zlatým pískem. Společně s tyrkysově modrou vodou tvoří naprosto nezapomenutelnou kombinaci. Proto při návštěvě Mallorky na nějakou z nich rozhodně zavítejte. Ostatně, ono se tomu asi ani nejde vyhnout.

Úžasnou a asi i nejznámější pláží, kterou nesmíte zapomenout navštívit je Platja de Arenal, která se táhne se od hlavního města Palmy až po konec el Arenalu. Je dlouhý, krásná a každá její část je malinko jiná. Téměř po celé délce pláže se můžete koupat a když se unavíte, můžete zaplout do jakékoliv restaurace na promenádě, která se táhne po celé délce pláže. Pláž je plná i obchodků se suvenýry či oblečením, takže pokud například prahnete po krásných plážových šatech, tohle je místo, kde přesně něco takového seženete.

Další parádní pláží je pláž des Trenc, která se nachází na jižní straně Mallorky. Údajně to má být nejkrásnější pláž Mallorky, byli jsme a tam a je opravdu moc hezká. Jestli je úplně nejkrásnější to říct nemůžu, ale určitě stojí za navštívení. K pláži přijedete autem, poté musíte jít kousek pěšky (asi 5 – 10 minutek) a následně dorazíte doprostřed pláže, odkud se můžete vydat napravo či nalevo. Pláž je opravdu dlouhá, voda krásně čistá a písek bílý s nádechem do zlatova.

A další pláží, kterou nezapomeňte navštívit je pláž u města Alcúdia na severovýchodním cípu Mallorky. Tahle oblast Mallorky má dost jiný vibe, než například nejznámější Arenal beach, mě se osobně tahle pláž líbila ze všech nejvíc. Přišlo mi, že je taková více klidná a že si tam člověk může více užít soukromí.

2. Sollér a Port de Sollér

Sollér je krásné malebné městečko na severu Mallorky. Do Solléru se můžete dostat vlakem z Palmy – lavního města, nebo se tam dopravit autem. Sollér má nádherné náměstí plné výborných restaurací a také spoustu krásných postranních uliček. Přímo centrem města projíždí asi každých 15 minut hezoučká dřevěná tramvaj, která vás zaveze ze Solléru do Port de Sollér, což je nedaleký přístav.

3. Pohoří Serra de Tramuntana

Tohle pohoří je v podstatě jediné pohoří Mallorky. Ona je to jinak docela placka, ale tyhle hory to krásně vynahrazují. Pohoří je teplé, letní, relativně suché, kamenité a fakt naprosto nádherné. Horami vedou cesty, můžete se tam projet autem,  skůtrem a potkávali jsme i cyklisty – ale pozor, nejsem odborník, ale řekla bych, že je to cyklisticky poměrně náročné. Uprostřed hor je jezero Gorg blau reservoir, u kterého můžete zastavit a pokochat se jeho nádherou, mě to fakt přišlo jak z jinýho světa.

4. Sa Calobra

Sa Calobra je malý přístav na samém severním cípu hor Serra de Tramuntana. Vedou k němu nádherné a dlouhé serpentiny a krásná hornatá cesta, takže když už budete v těch severních horách, nezapomeňte sjet na odbočku směrem na tento přístav. Můžete se tam dostat i dálkovým autobusem, případně autem či skůtrem. V přístavu je několik restaurací, krásná modrá voda a o kousek dál i pláž, ke které se dostanete po průchodu tunelem, ale za mě byly prostě největší zážitek ty serpentiny po cestě dolů.

5. Palma

Na seznamu nesmí chybět Hlavní město celého ostrova – Palma. Podle mě je to jedno z nejkrásnějších míst Mallorky vůbec. Palma má toho hrozně moc co nabídnout, za prvé je plná úžasných turistických atrakcí, kaváren, restaurací, historie, nádherných míst a mnoho dalšího a krom toho tam lidi i normálně žijí, tím pádem, cokoliv potřebujte sehnat, to v Palmě najdete.
  • Zkuste hop on – hop off autobus – proveze vás celou palmou
  • Zaplujte do jedné z mnoha nádherných kavárniček.
  • Běžte se podívat na katedrálu
  • Nezapomneňte na historické centrum plné malých krásných uliček a obchodů se suvenýri

6. Valdemossa

Valdemossa je jedno z velice oblíbených a navštěvovaných míst na Mallorce. Jde o maličké, malebné kamenné městečko v severních horách Mallorky. Má spoustu malinkých krásných a historických uliček, najdete v něm spoustu kaváren, restaurací a obchodů s tradičními suvenýry. Je trochu v kopci, díky čemuž jsou malé uličky ještě zajímavější.

7. Další městečka Mallorky

Co se měst týče, Mallorca opravdu skóruje. Protože každé to městečko tam je tak trochu jiné a všechny jsou strašně krásné. Mallorca má opravdu spousty krásným malebných městeček a proto kromě Palmy, Solléru a Valdemossy musím zmínit alespoň ještě následující dvě:

Jde o krásné, méně turistické město uprostřed jižní části Mallorky. Má moc hezké náměstíčko a postranní uličky. Na náměstí si můžete sednout do jedné z restaurací a dát si tradiční tapas, nebo třeba jen posedět na kávu

Deià je přenádherné město v horách Serra de Tramuntana. Mě fakt naprosto uchvátilo, asi hlavně proto, že je položená v kopci a to takovým způsobem, že nabízí strašně krásný pohled. Jak jsou ty domečky pěkně naskládané nad sebe do kopce a do toho vidíte širé moře, tomu se těžko odolává. Krom toho Deià nabízí pěkné kavárničky.

8. Vyhlídka Mirador es Colomer

Jde o vyhlídku na širé moře na samém severovýchodním cípu v kopcích, kde fouká silný vítr, takže nezapomeňte nechat klobouky v autě. Dostat se tam můžete autem, skútrem, nebo i autobusem a čeká vás malinká procházka po vyhlídce a úžasný výhled na moře a okolní pevninu. Je tam i malý stánek s občerstvením, takže pokud vás po cestě chytne mlsná, můžete tam něco zakousnout.

9. Party/letní festivaly

Mallorca je známý party ostrov, přece jen je to sestra sousední Ibizy, asi nejznámějšího party ostrovu na světě a tak se není čemu divit, že to na mallorce neskutečně žije. Téměř každý den můžete vyrazit do ulic a užívat si letních party. Proto alespoň jednou zaplujte do nějakého z plážových podniků a uvidíte co se bude dít. Krom toho mallorca nabízí i spousty letních festivalů, takže se nezapomeňte mrknout, zda některý z nich nebude zrovna ve vašem termínu.

10. Užívejte si jídlo

Co se jídla týče, Mallorca nabízí nespočet restaurací téměř na každém rohu. A ty jídla jsou opravdu vynikající. Rozhodně nesmíte zapomenout ochutnat místní seafood, jako losos, krevety a další mořské plody. Dále byste neměli zapomenout vyzkoušet tradiční španělská jídla jako je tapas, což jsou v podstatě takové jednohubky, většinou vám přinesou vícero malých talířků, ze kterých si potom vybíráte na co máte chuť. Pak nezapomeňte ochutnat i tradiční paellu, což je v podstatě rizoto s mořskými plody, podávané na velkém pekáči pro 2 a více lidí. Nesmíte si zapomenout i ťuknout tradiční sangrií, což je výborné slaďoučké víno se spoustou ovoce.

11. Jeskyně del Drach (Dračí jeskyně)

Jsou to velmi staré krásné krápníkové jeskyně se spoustou malých jezírek, které se nachází v jihovýchodní části ostrova. Čeká vás procházka kolem krásných krápníkových útvarů, krátký koncert v jeskyních a na konci i plavba lodičkou. Do jeskyň si musíte zaplatit vstupné a doporučuju si lístek koupit lehce dopředu, protože když jen přijdete s očekáváním, že hned dostanete vstup, může být vyprodáno.

12. Plavba na lodi

Mallorca je ostrov a tak je obklopena širým mořem. Proto nesmím zapomenout zmínit plavbu na lodi. Na výběr máte z mnoha možností, například si můžete zaplatit šnorchlovací pouť, kdy vás někdo ráno vyzvedne a zaveze na místo, kde budete šnorchlovat, nebo zkuste projížďku na katamaránu, což je loďka se dvěma trupy, kde uprostřed vidíte na vodu. Často mají vpředu sítě, na které si můžete lehnout a dívat se na rozbouřenou vodu pod a před vámi.

13. Skaliska na pobřežích

Tento subtropický ostrov nabízí spousty nádherných přírodních útvarů a jedním z typických jsou skaliska podél pláží, které můžete najít téměř všude. Například zkuste navštívit skaliska kousíček pod el Arenalem, kde můžete najít i vyhlídku Son Verí Nou. Když projdete kolem vyhlídky, ocitnete se v nádherných skalních útvarech, kde je jako bonus většinou naprosté minimum lidí. Skalní útvary jsou opravdu krásné, úžasně se v nich například pozoruje západ slunce se sangrií v ruce.

Kdo je autorem?

Tak to budu já, Hana. Jsem vášnivá cestovatelka, online podnikatelka a mnoho dalšího. Oblíbila jsem si už hodně koutů světa, nejvíce třeba Thajsko, Japonsko, nebo Singapur, Madeiru, Bali, či spoustu dalších míst. 

Zemí jsem navštívila už hodně, ovšem zdaleka nekončím. A tak pokud chcete, můžete se ke mě přidat sledováním na instagramu.

Kam dál?