Search
Close this search box.
IMG_3496 (5) (2)
IMG_3496 (5) (2)

Kolik stojí Japonsko: ceny a na kolik nás vyšlo?

Shrnutí: V dnešním článku bych s vámi ráda sdílela, na kolik nás vlastně vyšel výlet do Japonska se vším všudy. Protože ruku na srdce, japonsko opravdu je drahý. A na začátek vám řeknu, že vás asi nepotěším: nenašli jsme žádný trik, jak ty ceny v Japonsku obejít.

Kdo jsem a co dělám? Cestuju po světě křížem krážem, navštěvuju zajímavý místa a pracuju z počítače, což mi tenhle lifestyle umožňuje. Sepisuju pro vás články z míst, který navštívím, točím youtube kanál a hlavně všechno zajímavý postuju na instagram. Tak se se mnou přidejte na cestu kolem světa. Více o mně →

Kolik stojí dovolená v Japonsku?

Abyste rozumněli, my jsme do Japonska jeli na 3 týdny a to konkrétně na jaře, což je krásné období, kdy kvetou sakury. Tím pádem jsme museli platit 21 nocí, což se prodraží a taky jsme si koupili třeba i 3 týdenní Japan Rail Pass, který též něco stojí. Celkově musím říct, že Japonsko není nejlepvnější. 

Letenky

  • Letěli jsme z Koh Samui, což je ostrov v Thajsku a letenky tam nás stály asi 25 000 Kč.
  • Naopak zpět jsme letěli do Chiang Mai (zase Thajsko) a tyto letenky byly o něco levnější – zhruba 15 000 Kč.

Na osobu tak letenky vyšly zhruba na něco okolo 20 000 Kč. Upřímně nevím, kolik stojí letenka z česka, ale tipuju, že to bude podobné / možná ještě dražší.

Ubytování

Tady už to začíná být komplikovanější, protože jsme nebyly 3 týdny na jednom místě. Hezky vám to tady rozepíšu lokace po lokaci. 

Upozorním vás, že jsme nehledali nejlevnější hostely, takže na ubytku se dá určitě ušetřit víc, než kolik jsme „ušetřili“ my. A taky musím říct, že ceny uvádím za nás oba dohromady. Na konci to potom vydělím 2ma.

  • Tokio: první noc = 4000 Kč / noc – hotel u letiště.
  • Kyoto: 3 noci = 2600 Kč / noc (6800 Kč za všechny 3 noci) – velice basic hotel, 1 malinkatá místnost s mini koupelnou.
  • Králičí ostrov: 1 noc = 4000 Kč / noc = hotel ve stylu tradičního japonského ryokanu, tam to bylo drahé.
  • Ósaka: 7 nocí  = 1430 Kč / noc (10 000 Kč za všech 7 nocí) – Airbnb, hezký byteček v dobré lokaci, tohle mi přišlo jako moc fajn deal.
  • Tokio: 10 nocí = 2800 Kč / noc (28 000 Kč za 10 nocí) – Airbnb, o něco horší byt než v Ósace (ale stále fajn), dobrá lokace. 

Kolik to bylo celkem? Se vším všudy nás 22 nocí v Japonsku vyšlo na cca 52 tisíc Kč. To je na osobu asi 26 000 Kč. 

Doprava po Japonsku

Nevím, zda je to překvapující, nebo naopak obvious, ale dopravovat se po Japonsku taky není nejlevnější. 

Japan Rail Pass

Existuje něco, co se jmenuje Japan Rail Pass, což je v podstatě jízdenka na šinkanzeny. Dá se koupit buďto na týden, 2 týdny, nebo měsíc. Je výhodná ve chvíli, kdy víte, že budete potřebovat jezdit šinkanzenem. Jízdenka na šinkanzen se dá koupit i jednorázová, ale jakmile plánujete jet během dovči vícekrát (třeba plánujete objet klasiky – Tokyo, Kyoto, Hirošima, atd.), tak se vám už finančně vyplatí koupit si Rail Pass. Což jsme taky udělali my

Japan Rail Pass nás vyšel na něco okolo 10 000 Kč na osobu (kupovali jsme ho na 3 týdny).

Jízdenky na metro

Jak možná víte, v Japonských velkých městech je velice kvalitní systém městské hromadné dopravy a metra. A metro se samozřejmě platí – jednoduše si koupíte nějakou IC kartu (třeba Suica, Pasmo, atd.), nabijete si na ni kredit a při každé jízdě se vám pár korun strhne. My jsme jezdili celkem dost a za 3 týdny jsme vyjezdili každý asi tak 3 000 Kč.

Náklady na život v Japonsku a zbytek

Pokusila jsem se sečíst i všechno ostatní – to znamená každodenní jídlo, kávičky, restaurace, horké prameny, vstupy do chrámů a podobně. To se samozřejmě zpětně dělá těžko, ale vyšlo mi to na nás oba cca 30 000 Kč. Takže na osobu asi 15 000. Z toho největší položkou bylo jídlo, protože jsme téměr pořád chodili do restaurací. Vstupy do chrámů a podobně mi v Japonsku překvapivě nepřišly zase tak přepálený. No a když byste si vy v Japonsku třeba vařili, tak to může vyjít i levněji

Kolik nás to tedy stálo všechno dohromady?

Když tedy sečtu všechno dokupy, tak to na jednu vychází:

Letenky: 20 000 Kč / na osobu

Ubytování: 26 000 Kč / na osobu

Doprava: 13 000 Kč / na osobu

Zbytek: 15 000 Kč / na osobu

Dohromady: zhruba 74 tisíc na osobu za 3 týdny v Japonsku.

Shrnutí

Celkově bych tedy řekla, že nejdražší na Japonsku je letenka, ubytování a doprava – tam si bohužel moc nevyberete. My jsme sice neletěli z ČR, ale tipuju, že letenka z Evropy bude ještě dražší, než z Asie. A potom Japan Rail Pass, nebo jen metro a sem tam šinkanzen – je to drahý. Ubytování, tam by se možná dalo ušetřit. V Japonsku je spousta takových „pods“, říká se jim „capsule hotel“ a je to velice populární. Je to v podstatě jen taková buňka, ve které je postel. Většinou ale vypadá moc hezky a futuristicky a hlavně: bývají levnější oproti ostatním hotelům. Takže pokud chcete lowcost, doporuču mrknout.

Co se týče života, ten se tam dá podle mě žít za podobný peníze jako česko. Člověk si uvědomí, že k tomu životu vlastně potřebuje jen jídlo a střechu nad hlavou.

Kdo je autorem?

Tak to budu já, Hana. Jsem vášnivá cestovatelka, online podnikatelka a mnoho dalšího. Oblíbila jsem si už hodně koutů světa, nejvíce třeba Thajsko, Japonsko, nebo Singapur, Madeiru, Bali, či spoustu dalších míst. 

Zemí jsem navštívila už hodně, ovšem zdaleka nekončím. A tak pokud chcete, můžete se ke mě přidat sledováním na instagramu.

Kam dál?